piątek, 17 lipca 2015

OdbijANKI dopasowywANKI

Ostatnio była rzecz o morskiej kąpieli, o tu. Podczas sprzątania po niej wpadłam na nową zabawę, tylko tym razem dla starszego dziecka, od ok. 2,5 roku powinno być ok, chyba, że uprościmy, to i dla młodszych ciut. Nasze Dziecię musi trochę poczekać, więc nie wiem jak się zabawa sprawdza.


Pomysł jest taki, przed kąpielą należy wysmarować wannę farbą do malowania palcami na przykład albo inną, ale taką, która zmyje się nam z ciała łatwo. potem odciskamy nasze piankowe stwory, przyklejamy i ciut moczymy dookoła, żeby na brzegach pianki zebrało się trochę wody, która zaschnie z farbą, tworząc kontur. Kiedy już nam zaschnie nalewamy wodę, zapraszamy dziecko.

No i zaczynamy przyklejać i dopasowywać we właściwe miejsca zwierzątka i inne kształty. Zadanie nie jest wcale takie łatwe, bo kontury nie są zbyt wyraźne, dla młodszych dzieci można zrobić kilka pól i w każdym polu, np. kole jeden kształt.
Może to być rozpoczęcie kąpieli sensorycznej, wystarczy dołożyć później parę rekwizytów. A tematyka może być różna. I warto pokusić się później o kąpiel sensoryczną, a przynajmniej o malowanie palcami, bo brudzenie wanny dla dopasowywanki tylko może zniechęcać, a tak mamy kilka korzyści z zabawy - doskonalenie wzroku, myślenia, koordynacji, a potem doskonalenie manualne, rozwój zmysłów - dotyku, węchu, słuchu (jeśli zrobimy kąpiel), rozwój kreatywności (przy malowaniu palcami). No i mamy znakomita zabawę. A na koniec idealnie czysta wannę, bo dokładnie trzeba ją posprzątać.
Ośmiorniczka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz