wtorek, 28 lutego 2017

Gra w łapki

W tym miesiącu tematem Projektu Dziecko na Warsztat była tkanina. Postanowiłam tym razem stworzyć coś jednego dla Mniumniego i Młodego. Postawiłam na łapki z naklejonymi materiałami: plusz, dżins, polar, wełna, frota. Proces powstawania był mozolny, nie przepadam za taką dłubaniną, no i niestety tylko jednostronny, czyli ja wykonałam zabawkę, a oni się nią bawią.

Zaczęłam od wycięcia kształtów dłoni, z każdego koloru prawa i lewą rękę. Potem podkleiłam je na kartkę w innym kolorze, wszystkie łapki na niebieskie kartki. Kolejny etap, czyli ten dla mnie żmudny, to odrysowywanie kółek na folii do laminowania.

Najpierw musiałam włożyć kartkę do środka, odrysować kształt koła na dłoniach, wyjąć kartkę, wyciąć nożykiem i z powrotem włożyć kartkę.Dlaczego tak, a dlatego, że pistolet klejowy najlepiej klei materiał do papieru, jeśli przykleiłabym go do folii istnieje ryzyko oderwania materiału. na koniec było laminowanie i wycinanie gotowych rączek, a następnie naklejanie kół z materiałów.
Jak się bawimy rączkami?
1. Dobieramy w pary z użyciem wzroku, nazywamy materiały, określamy czy są szorstkie, śliskie, gładkie.
 2. Zakrywamy oczy i dobieramy w pary za pomocą dotyku.
3. Znajdź taki sam materiał? - podobnie jak wyżej z zamkniętymi oczami szukamy takiego samego materiału. 4. Kto szybszy? - zabawa w parach, kto szybciej znajdzie odpowiednią parę lub zgromadzi więcej par. Zabawa z zamkniętymi oczami.
5. Memo dotykowe.
No i na koniec. tak bardzo szybko, ponieważ Młody ma fazę na zapinanie, doszyłam trzy zamki do materiału, podkleiłam klejem na gorąco do tektury i mamy tabliczkę do ćwiczenia zapinania zamków.

Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Kidsandu Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat

12 komentarzy:

 1. Świetne zabawy - tym bardziej sensoryczne,które uwielbiamy :-) super pomysł na połączenie materiału z zabawą!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zabawy - tym bardziej sensoryczne,które uwielbiamy :-) super pomysł na połączenie materiału z zabawą!

  OdpowiedzUsuń
 3. Żmudna praca ale za to jaki efekt! Sensoryka w swoim żywiole

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Efekt wyszedł fajny, jak Dziecię sięga po to co zrobię częściej niż trzy razy uważam, że to sukces, łapki cieszą się popularnością :)

   Usuń
 4. Sensoryczne łapki to bardzo fajny pomysł :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna zabawa i pomysł na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna pomoc sensoryczna.:) Zapraszamy do nas :)

  OdpowiedzUsuń