czwartek, 16 lutego 2017

Gra - wykluwamy dinozaury

Temat dinozaurów nadal się u nas przewija, więc kolejną naszą aktywnością było stworzenie gry o nich. Ponieważ często wertujemy strony w Encyklopedii dla Dzieci nt dinozaurów właśnie, natknęliśmy się na tę grę. Czyli jest to pomysł zupełnie nie mój, ale na tyle mi się spodobał, że się dzielę.

Potrzebne nam będą do gry: jaja wycięte z papieru w dwu kolorach (dla każdego gracza po 10) oraz kostka. Na jajach rysujemy dinozaury. I zaczynamy zabawę, odwracamy jaja kolorem do góry, dinozaurem do dołu, każdy gracz ma swój zestaw przy sobie. Gra polega na rzucaniu kostką i odwracaniu tylu jaj, ile wypadnie oczek. Czyli jeśli mamy dwa oczka, wykluły nam się dwa dinozaury. Wygrywa ten, komu pierwszemu wyklują się wszystkie. Uwaga ! Nasza zasada, bo w encyklopedii tego nie było. Jeśli zostaną nam dwa jaja, a wyrzucimy trzy lub więcej oczek nie możemy nic zrobić. Czekamy na odpowiednią liczbę oczek na kostce.
Grę polecam, można zmienić na ptaszki temat, nawet wyciąć kształty samochodów i naprawiać je. Jest szybka, więc nie nudzi się w trakcie. Rozgrywka to pięć minut. Raz dziecko wygrywa, raz przegrywa, więc łatwiej jest kształtować odporność emocjonalną w razie porażki, bo zaraz sytuacja się zmienia. No i łatwa do opanowania dla malucha. Dobrze jest tylko zacząć od zabawy z dużą kostką, te od tradycyjnych gier są za małe i ciężko dziecku liczyć oczka. My takiej gotowej nie mamy, więc musiałam na szybko zrobić jakąś z kartonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz