środa, 6 stycznia 2016

Kalendarz dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka już niedługo, więc prezentuję Wam kalendarz jaki możecie dla nich wykonać. U nas Dziadkowie otrzymali inne kalandarze w prezentach świątecznych, więc ten będzie nasz własny.
Mąż stwierdził, że obrazek jest rodem z Dzieci z Bullerbyn - faktycznie podobna grafika :)


Najpierw zaczynamy od totalnego bałaganu, szaleństwa i brudzenia się, czyli odbijamy w różnych kolorach ręce i nogi. To propozycja dla odważnych.
My robiliśmy to bez planu co z tego później powstanie, ale można sobie zaplanować, że z żółtej ręki zrobimy np. kaczkę, a z dwóch czerwonych kraba. Konsekwencją naszego braku planu jest czerwony bałwanek, nie biały, ale nie przeszkadza nam to. 
Mieliśmy odbitych mnóstwo stóp i rąk, tak Młodemu spodobało się brudzenie farbami i odbijanie części ciała. Teraz mamy mały problem, bo nawet jak kleimy coś pędzelkiem lub chcemy normalnie malować, ciągle maluje swoje stopy. Może mu minie :)
Wyschnięte stopy i dłonie wycinamy. Dobieramy kartki kolorowe - u nas zgodnie z porą roku - zielona - wiosna, żółta - lato, czerwona - jesień, niebieska - zima.
Lato
Drukujemy dni w poszczególnych miesiącach i ozdabiamy. Mówiąc inaczej, z naszych rąk i stóp robimy obrazki. U nas takie, też tematycznie związane z porami roku. Mamy bałwanka, renifera na zimę, rybki na lato, motyla na wiosnę i sowę na jesień.
Wiosna
Jesień
Zima
Na koniec wszystko łączymy wstążką lub jeśli mamy spiralą, by łatwo odwracały się strony. My nasz umieścimy na drzwiach, każdą kartkę oddzielnie, by dobrze wszystko było widać, chociaż zrobiliśmy też dziurkę.

2 komentarze:

  1. Dziadkowie będą zachwyceni :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie nasze dziecko zachwycone, chodzi i ciągle ogląda, a mi się również podoba :)

    OdpowiedzUsuń