piątek, 23 grudnia 2016

Dzień biały - ozdoby choinkowe

W grudniu chyba trudno o zabawę innym kolorem, jak białym. Nam umożliwił ją dodatkowo padający śnieg. Na świecie zrobiło się bieluśko, a my mogliśmy utrwalać ten kolor.

Zaczęliśmy więc od bałwana i śniegu. Najwięcej napracowała się mama, ale Dziecię pomagało pomiędzy tarzaniem się w śniegu. Największą frajdą dla niego było położyć garnek i wcisnąć marchewkę.
Następnie przystąpiliśmy do wykonywania ozdób na choinkę. Zrobiliśmy masę porcelanową. Mieszamy około pół szklanki kleju introligatorskiego i tyle samo mąki ziemniaczanej. Dodajemy 2 łyżki soku z cytryny i 2 łyżki oliwki. Jak się wszystko połączy zagniatamy ręką. Opcjonalnie można dodać brokat.

Ważne, żeby proporcje były 1:1. Po zagnieceniu i rozwałkowaniu otrzymujemy masę, z której można wycinać foremkami kształty, wystarczy rozwałkować na placek ok 4 mm.
Następnie wystarczyło zrobić dziurkę i gotowe. Nasze ozdoby schły przez noc, wtedy są najbardziej twarde, ale twardnieją już wcześniej. Dodatkowo można, co ładnie wygląda ozdobić je decupagem. my tego nie robiliśmy, ale polecam. Masa jest o tyle fajna, że jest dość lekka, a przy tym idealnie biała. No i gotowe ozdoby pięknie wyglądają pod światło.
Kolejne nasze białe ozdoby choinkowe to szyszki świerkowe pomalowane białą farbą, która imituje oprószenie śniegiem.


http://bajdocja.blogspot.com/2016/09/projekt-spoza-teczy-linki-uczestnikow.html?view=flipcard

2 komentarze:

  1. No proszę, nawet z dwuipółletnim dzieckiem można się fajnie i kreatywnie bawić :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a później wykorzystać to co powstało. ładne i proste działania są najlepsze

      Usuń