wtorek, 20 grudnia 2016

Dziecko na Warsztat - filc

Nasze grudniowe zabawy filcowe można podzielić na dwie części. Pierwsza to zadania dla starszaka, druga dla Malucha - tak, najmłodszy też zaczął się warsztatować :)
Dla starszaka, w ramach zadań adwentowych, przygotowałam układankę choinkową, trzy trójkąty różnej wielkości, gwiazdkę, pień i kolorowe kółeczka.

Z tego wszystkiego miał za zadanie skomponować choinkę. Niby łatwa rzecz, ale nie tak bardzo. Rozróżnienie wielkości trójkątów, ułożenie ich odpowiednio, dołożenie pozostałych elementów. Natrudziliśmy się co nieco. Najłatwiejsze było układanie bombek. Zadanie to, poza logicznym myśleniem, pozwoliło nam poćwiczyć paluszki, zwłaszcza te małe bombeczki nam to ułatwiły.
Zadanie drugie to karta deszczowa. Zaczęłam robić quiet book, to pierwsza ze stron. Zadanie polega na przyklejeniu we właściwe miejsca elementów parasola oraz kropelek deszczu. Mało na czasie, mało świąteczne, bo teraz głównie w tym temacie działamy, ale zajęło dziecko na dłużej.

I ostatnia rzecz dla starszaka, to zadanie ze zwierzętami - druga po samochodach miłość starszej pociechy. Wykonałam dwie filcowe plansze - las i farmę, zadaniem Młodego jest podzielić odpowiednio zwierzęta. Przy okazji naklejki otrzymały drugie życie.
Jakiś czas temu zostały wklejone w książeczkę i nie było wiadomo co dalej z nimi robić. Teraz uczymy się segregowania wg środowiska zamieszkania, rozmawiamy o zwierzętach, a nawet robimy mini scenki ze zwierzętami. Zadanie bardzo trafione w gust starszaka.
A co dla Mniumniego przygotowałam? To co takie 1,5 miesięczne Mniumnie lubią najbardziej, czyli kontrastowe filcowe mobile.

Ozdobiłam cztery kwadraty różnymi wzorami i zawiesiłam na słomkach związanych w krzyżak. Teraz wieszamy mobil nad przebijakiem, wózkiem, czy po prostu nad głową, gdy Mniumnie leniuchuje na dywanie.
Tak wyglądały nasze poczynania pomiędzy zadaniami adwentowymi. A tu zobaczcie na inne blogi, jak temat filcu potraktowały pozostałe Mamy.
Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat

3 komentarze:

 1. Widzę że troszkę wycinania miałaś ale dzięki temu powstały fajne obrazki i nie tylko :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja lubię jak coś tworzę, kiedy Młody nie rzuca zabawy po minucie z braku zainteresowania, a do niej wraca, tymi naszymi zabawkami trafiłam w punkt. Mniumnie ma mobil, który mu umila czas, a starszak układa zwierzątka na matach, ciągle w użyciu i o to chodzi

   Usuń
 2. powiem ci że parasolka jest świetna i czekam na kolejne karty!

  OdpowiedzUsuń