poniedziałek, 30 stycznia 2017

Co robi świstak? Zawija w sreberka

Ostatni poniedziałek miesiąca jest dziś, więc ruszamy z projektem Dziecko na Warsztat. Tym razem tematem była folia. Bawiliśmy się dość dużo nią, w różnorodny sposób.
Ostatnio pisałam o ćwiczeniu motoryki małej w inny sposób niż poprzez rysowanie czy malowanie. Staram się wykorzystać każdą taką aktywność, byle tylko przez chwilę zająć czymś dłonie naszego potomka. Ostatnio zaczęliśmy się bawić w świstaka - zawijaliśmy w folię aluminiową rożne przedmioty.

Zadaniem Młodego było odgadnąć co to jest w środku i odwinąć sreberko, a następnie zmiąć w kulkę.
Zabawa bardzo mu się spodobała. Kształty są dość łatwe do rozpoznawania, co daje Młodemu satysfakcję. Ja cieszę się, że ćwiczy rączki. Dodatkowo zgadujemy co zniknęło, próbujemy zgadywać z zamkniętymi oczami co to się kryje pod folią.
Kolejną rzeczą do której wykorzystaliśmy folię była zabawka logopedyczna - burza śnieżna. Na torebce foliowej namalowałam bałwanka. Do środka wrzuciliśmy watę, brokat i pokruszony styropian, zamknęliśmy prawie szczelnie, włożyliśmy słomkę i zaczęliśmy dmuchać.

Dzięki temu styropian wznosi się do góry, wiruje.
Ostatnio potomek ku memu zdziwieniu zainteresował się, nie samochodami, ale dinozaurami. Ja postanowiłam ten temat zgłębiać razem z nim, bo wreszcie coś nowego jest na topie. Dlatego też wykorzystaliśmy folię, do jednej naszej dinozaurowej aktywności. Wydrukowałam dinozaury stąd, po czym w różny sposób, z użyciem folii je malowaliśmy, starając się nadać im różne faktury.
- odbijanie folii bąbelkowej


-czyste malowanie - do woreczka foliowego włożyłam kartkę z narysowanym dinozaurem. Wlaliśmy do środka wybrane kolory, a Młody rozcierał je palcami, żeby pomalować dinozaura. 


-malowanie farbami dinozaura, przykładanie folii spożywczej, gniecenie jej. Po wyschnięciu zdjęliśmy folię i mamy efekt marmurka.
-malowanie wałkiem owiniętym w folię spożywczą - bardzo ciekawy efekt.

Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Kidsandu Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat

9 komentarzy:

 1. świstakowe zawijanie genialne w swojej prostocie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czad! Pierwsza zabawa mega, bardzo mi się podoba - muszę zrobić moim smykom ;) a cała reszta równie wapniała i ciekawa (y)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kreatywne i proste zabawy dla dzieci to jest coś, co lubię najbardziej :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super i dzieci na pewno były bardzo zadowolone!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta ciekawość przy rozpakowywaniu :) świetny pomysł

  OdpowiedzUsuń
 6. Kreatywność pierwsza klasa! Świetne pomysły na zabawy z dziećmi - na pewno je wykorzystam :)

  OdpowiedzUsuń